Adobe Flash player yukleyiniz
TKDK Çorum İl Koordinatörlüğü

TKDK MECİTÖZÜ SÜT BİRLİĞİNDE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPTI


TKDK Mecitözü öğretmenevinde Mecitözü Süt Birliği üyelerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Yapılan toplantıya Mecitözü Kaymakamı Coşkun DOĞAN, Mecitözü Belediye Başkanı Ünal YAVUZ, TKDK Çorum İl Koordinatörü Mustafa Mansur YALVAÇER, Mecitözü İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Korutürk KEKEÇ, Çorum Ziraat Odası Başkanı Mehmet SAYAN, Mecitözü Ziraat Odası Başkanı Satılmış KÖSE, Mecitözü Süt Birliği Başkanı Metin AYVAZ ,TKDK Çorum İl Koordinatörlüğü’nden Birim Amirleri ve Uzmanlar ile Mecitözü Süt Birliği üyeleri katıldı.
 
Toplantıda konuşan TKDK İl Koordinatörü YALVAÇER;
 Kurumumuz  geçen 5 yıl içerisinde, IPARD I kapsamında ilimizde toplamda 145 milyon lirayı bulan yatırım gerçekleştirmiştir. Bu yatırımlarla TKDK tarafından çiftçilerimize sağlanan toplam hibe tutarı 69 milyon TL’dir. Ayrıca faydalanıcılarımıza IPARD yatırımlarının muaf tutulduğu vergiler sayesinde yaklaşık 20 milyon liralık  dolaylı bir katkı daha sağlanmıştır.Bu süreçte Mecitözü ilçemizde 24 proje desteklenmiştir. Desteklenen yatırımların tutarı yaklaşık 14 milyon liradır. Bu yatırımlar için ödenen hibe 6 milyon liradır, vergi muafiyeti nedeniyle yatırımcılarımıza 2 milyon lira dolaylı katkı sağlanmıştır. Yani kurumumuz 5 yıl içerisinde Mecitözü’ne 8 milyon liralık katkı sağlamıştır. Mecitözü, nüfusuna oranla kurumumuz desteklerden en fazla faydalanan ilçemizdir. Hayvancılıkta ve süt üretiminde Mecitözü Çorum’un öncü ilçelerindendir.   IPARD II 2. Çağrı takviminin belli olmamasına rağmen gelen yoğun talep üzerine  sizleri bilgilendirmede fayda gördük.
Tanıtım toplantımızın hayırlara vesile olmasını dileyerek konuşmasını tamamladı.
 
Toplantı sonrası TKDK Çorum İl Koordinatörü Mustafa Mansur YALVAÇER, Mecitözü Süt Birliği Başkanı Metin AYVAZ ve TKDK Çorum İl Koordinatörlüğü Yerinde Kontrol Birim Amiri Mustafa Akdoğan Alancık, Emirbağı ve  Söğütönü köylerindeki potansiyel başvuru sahiplerinin hayvancılık işletmelerini ziyaret etti.
BİMER